CZWARTEK 01.04.2021r.

Na dobry początek zapraszam na krótką gimnastykę w rytm wesołej melodii…. Wystarczy posłuchać,  popatrzeć i ćwiczyć  A więc zaczynamy: „Skaczemy, biegniemy”

Filemon i Bonifacy zapraszają Was na wielkanocne porządki:

link do zabawy

„Wielkanocne tradycje” – zabawa dydaktyczna

Z rozsypanki  literowej dzieci próbują ułożyć wyraz WIELKANOC samodzielnie lub ze wzoru  – załącznik nr 1, następnie przykleją go na środek kartki (kartka ułożona poziomo)

Dzieci mają przed sobą ilustracje przedstawiające elementy oraz zwyczaje charakterystyczne dla świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy – załącznik nr 2.

Zadaniem dziecka jest odłożenie tych, które nie pasują do Świąt Wielkanocnych, a pozostałe najpierw ułożyć i przykleić dookoła napisu.

Zwierzątka na stole” – zabawa plastyczno konstrukcyjna:

Przygotowujemy dwa paski białego papieru szerokość ok. 5 cm i długość ok. 16 cm i 13 cm. Oba paski należy skleić w rulon, następnie naklejamy krótszy na dłuższy. Z białej kartki wycinamy zajęcze uszy i naklejam na głowie. Z różowej kartki (można pokolorować kredką ) wycinamy łapki w kształcie łezki i naklejamy na nich całą postać. Wycinamy (lub rysujemy) szczegóły – nos, oczy wąsiki.  W środek możemy włożyć złożoną serwetkę  i ozdobić wielkanocny stół. W sposób analogiczny robimy kurczaczka.

Załącznik nr 1

Proszę wyciąć dwa napisy. Jeden napis zostawiamy w całości jako wzór – drugi rozcinamy tak by każda litera była osobno.

W i e l k a n o c

Załącznik nr 2

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-9.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-11.png

KARTY PRACY 5 LATKI strony 47-48

6 LATKI strony 54-56

Język angielski dla dzieci: Easter (Wielkanoc)

link do piosenki o zajączkach

pokoloruj według wskazówek

ZADANIA DODATKOWE DLA CHĘTNYCH:

Dodatkowe zadania popołudniowe:

PRZEDSZKOLE: Literki do wydruku (pisupisu.pl)

Wskaż liczbę na owocach – Matematyka (szaloneliczby.pl)

Kolory (matzoo.pl)

Quiz – Liczenie – Wiersze dla dzieci

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.