Dzień dobry Wszystkim! Oto zadania na środę 31 marca , powodzenia!

1. „Doświadczenia z jajkiem” – instrukcja doświadczeń jest na załączonych zdjęciach. Chciałam doświadczenia wykonać z dziećmi w przedszkolu, ale skoro nie możemy się spotkać i wykonać ich razem, przesyłam instrukcje wykonania dla dzieci. Do doświadczeń potrzebujemy:

DOŚWIADCZENIE 1:- 1 ugotowane jajko,- 1 surowe jajko.

kręcimy jednym i drugim jajkiem na płaskiej powierzchni; sprawdzamy, które jajko kręci się szybciej

DOŚWIADCZENIE 2:- rozbite jajko na talerzyku,- plastikowa butelka.

Butelkę lekko ściskamy i umieszczamy nad żółtkiem. Lekko puszczamy butelkę i wtedy żółtko powinno znaleźć się w środku

DOŚWIADCZENIE 3:- surowe jajko, – szklanka,- ocet,- talerzyk.

Jajko umieszczamy w szklance, zalewamy je octem, przykrywamy talerzykiem i zostawiamy na minimum 12 godzin

2. „Jajko” – opowiadanie treści obrazka. Dziecko opowiada treść obrazka w prawidłowej kolejności, następnie wnioskuje dlaczego jest właśnie taka kolejność.

3. „Czy jajko jest podobne do kury?” – dziecko przygląda się kurze i jajku. Zastanawia się, czy jajko jest podobne do kury, wymienia podobieństwa (jeśli takie dostrzega) i różnice.

4. Karty pracy:
3 latki strona 23 i 24
4 latki strona 23 i 24

5. Przypomnienie piosenki „Zając”

6. Zadania dodatkowe dla chętnych:

WIELKANOCNE KARTY PRACY – zestaw 1 – Przedszkolankowo