Zagadka, wprowadzenie do tematu:

Jak się nazywa taki lekarz,
którego pacjent głośno szczeka / weterynarz /

„Czworonożni pacjenci”- opowiadanie Justyny Grican.
Uważne słuchanie utworu oraz rozmowa na jego temat „W gabinecie weterynaryjnym”. Zapoznanie z zawodem weterynarza – prezentacja zdjęć.

„ Czworonożni pacjenci”
Dziś w przedszkolu każdy opowiadał o tym, jaki zawód wykonują jego rodzice. Tata Hani jest chirurgiem, mama Oli – kosmetyczką, a mama Kornelki pracuje w sklepie. Rodzice Amelki prowadza własna firmę i robią piękne meble. Najbardziej jednak podobało mi się, jak o zawodzie swoich rodziców opowiadał Marcel. Rodzice Marcela pracują w lecznicy dla zwierząt. Są lekarzami weterynarii. Marcel mówi, że weterynarz to taki lekarz, którego odwiedzają czworonożni pacjenci: psy, koty, króliki, chomiki, świnki morskie, żółwie i szczury. Czworonożni i nie tylko, bo przychodzą do nich także papugi, które nie mają apetytu i kanarki z chrypką. Tata opowiadał Marcelowi, że bardzo często robi zwierzakom szczepionki, obcina zbyt długie pazury, sprawdza czy mają zdrowe zęby. Zdarza się także, że musi przeprowadzić operację lub nastawić zwichniętą nogę. To bardzo trudna praca, bo zwierzaki nie mogą powiedzieć, w którym miejscu je coś boli. Ale rodzice Marcela bardzo lubią swoją pracę. Lubią pomagać chorym zwierzętom, bo to przecież nasi przyjaciele.

Weterynarz
Vet checking up dog with stethoscope — Stock Vector ...

„Kocie zwyczaje” – zabawa naśladowcza:
Dziecko zamienia się w kotka: chodzi po domu na czworaka. Rodzic mówi co kotek ma robić, a dziecko to wykonuje: pije mleko z miseczki, robi koci grzbiet, leży na plecach, zwija się w kłębek i zasypia itp.

Olek i Ada. Pięciolatek. Poziom B. Karty pracy cz. 2 - Tylko ...

Lekarz weterynarii Kolorowanka
Najlepsze obrazy na tablicy pomoce edukacyjne (502) w 2020 ...

Zadanie z języka angielskiego: In the Kitchen – w kuchni. Znajdź i zaznacz 6 różnic pomiędzy obrazkami.

Kindergarten Travel Games Life Learning Worksheets: What's Different in the Kitchen?