Nauka wiersza na pamięć „Małe żabki”.

Najpierw skaczą małe żabki.
A za nimi żabek babki.
Na prawo, na lewo,
Do środka, na drzewo
Bocian dziobem stuka w trawie.
Ślimak patrzy nań ciekawie.
Szczypaweczki spacerują , z rosy łapki otrzepują.
Tutaj płynie sobie rzeczka, rybki tańczą w niej kółeczka.

Poznajemy ł, Ł

Przedszkole"Bajeczka" nr.31 w Gdyni

Wyeksponowanie wyrazu podstawowego – „łopata” oraz obrazka przedstawiającego łopatę.

– Wybrzmiewanie sylab i głosek. Wypowiadanie sylab połączone z klaskaniem(ło-pa-ta).

Wypowiadanie kolejnych głosek wyrazu łopata ( ł-o-p-a-t-a)

– Liczenie głosek  w wyrazie łopata.

– Określenie położenia głoski odpowiadającej literze „ł”.

– Podawanie wyrazów z głoską ł w nagłosie (łąka. ława, łasica), śródgłosie (koło, miły, płot).

– Określenie rodzaju głoski ł (spółgłoska).

– Ćwiczenia ręki przygotowujące do pisania – zaciskanie pięści, prostowanie palców, naśladowanie gry na pianinie, klaskanie.

-Lepienie litery ł pisanej małej i wielkiej z plasteliny.

– Nauka pisania litery „ł”, „Ł”. – Ćwiczenia  w pisaniu litery ł, z palcem  w powietrzu, na dywanie, na blacie stołu.

Page 47 - Dzieciaki w akcji 3. Karty pracy sześciolatka

Praca plastyczno – techniczna: Mieszkańcy łąki z papierowych pasków

link jak wykonać pracę

Zestaw zabaw ruchowych:
Poszukiwacze skarbu:
Nic tak nie motywuje, jak rozwiązywanie zadań i zagadek, by dotrzeć do okrytego tajemnicą skarbu. Możecie narysować mapę, dodać kilka zadań specjalnych, typu: zrób 10 przysiadów, zakręć się 3 razy, podskocz 7 razy do góry itp. lub pochować kilka kartek z podpowiedziami takimi jak „sprawdź pod łóżkiem”, „szukaj za kanapą”, „zajrzyj do lodówki” itp. by dziecko nareszcie odnalazło skarb! A co będzie poszukiwaną nagrodą zależy już tylko od Was!

Balonowy tenis
Gra w piłkę w domu nie jest do końca bezpieczna dla tego w domu gramy balonem. A zamiast rakietek używamy papierowych talerzy przyklejonych do drewnianych łyżek! W ten sposób rozgrywamy punktowane mecze!

Rzucamy do celu
Prosta, ale zajmująca gra. Na podłodze stawiacie miskę lub wiaderko i wrzucacie do niego piłki, balony lub zmięte w kulki gazety. Oczywiście wygrywa ten, kto wykona najwięcej prawidłowych rzutów z linii mety.

Zadania:

Ćwicz spostrzegawczość 1