Skąd się bierze prąd? – rozmowa

Wyjaśnienie skąd się bierze prąd (różne źródła energii-elektrownie wiatrowe, wodne, słoneczne, elektrociepłownie). Wyjaśnienie, które elektrownie nie zanieczyszczają środowiska, bo wykorzystują siły natury.
Omawianie znaczenia prądu (światło, ciepło, napęd) oraz źródeł prądu (bateria, gniazdka sieci elektrycznej). Zachęcanie dziecka do swobodnych wypowiedzi, podawanie nazw urządzeń domowych, które nie działałyby, gdyby nie było prądu.

Uświadomienie dziecku niebezpieczeństw podczas zabawy w pobliżu instalacji elektrycznych. Przypomnienie o tym, że tylko pod opieką osoby dorosłej można korzystać z niektórych urządzeń elektrycznych. Udzielanie odpowiedzi na pytanie: Czy życie bez prądu elektrycznego byłoby możliwe?

Ciekawostka:

Zadania do wykonania:

Zadanie dla chętnych dzieci:

Napis Dzień Pluszowego Misia w misie Dzień Pluszowego Misia Napisy (Dzień misia)
wypełnij białe miejsca plasteliną w odpowiednim kolorze

Zadanie z języka angielskiego: Przypomnienie części ciała

parts of me idea                                                                                           Más

Znana i lubiana przez dzieci piosenka o częściach ciała: