„Co Tup włożył do koszyczka?” – zabawa dydaktyczna (Tup – bohater książek dzieci).

Rodzic przygotowuje obrazki przedstawiające przedmioty, które wkładane są do koszyka wielkanocnego: pisanki, chleb, kiełbasę, ciasto, solniczka, baranek, a także ilustracje innych przedmiotów: samochodzik-zabawka, Mikołaj, choinka. Wkłada to wszystko do koszyka wiklinowego. Następnie dziecko losuje kolejno obrazki (tu podaje nazwę przedmiotu i dzieli ją na sylaby). Na koniec należy zweryfikować czy wszystkie te przedmioty powinny znajdować się w koszyku wielkanocnym. Można opowiedzieć o znaczeniu tych produktów. Obrazki poniżej:

Zabawy skoczne przy piosence pt. „Zając”

Eksperymenty z jajkami do wykonania:

Wirujące jajka

Okazuje się, że jajko gotowane kręci się jak na karuzeli, natomiast surowe jest “mało ruchliwe”. Bardzo prosty, a jednocześnie ciekawy wielkanocny eksperyment. Może być bardzo przydatny w kuchni podczas świątecznych przygotowań.

Pływające jajko

Gdy włożymy jajka do wody, to oczywiście toną.  Dzieje się to z prostej przyczyny: jajko ma większą gęstość niż woda. Wystarczy wsypać sól do wody i zwiększyć jej gęstość tworząc solankę, a jajko będzie pływało.

Wielkanocny eksperyment - Pływające jajko

Zadanie do wykonania:

#grafomotricitat #grafomotricidad

Zadania dla chętnych:

wielkanocne zadania dla dzieci
Φυλλάδια εργασίας με μαθηματικές ασκήσεις για το Πάσχα
narysuj wzorki na jajkach

Zadanie z języka angielskiego:

Easter Egg (Ister eg) – jajko wielkanocne
Colour by Number (color baj namber) – pokoloruj według numerów