Domowe porządki – zabawa paluszkowa do wiersza M. Barańskiej.
Maciek myje talerze
(Dziecko wykonuje koliste ruchy zamkniętą dłonią udając, że myje talerz – drugą, otwartą dłoń)
Michał serwetki pierze
(Pociera jedną pięścią o drugą)
pranie wiesza Beata
(Unosi nad głowę obie ręce i wykonuje nimi ruchy jak podczas wieszania prania)
Marcin kąty zamiata
(Udaje, że trzyma miotłę obiema rękami i zamaszyście zamiata)
Marysia wyciera kurz
(Udaje, że ściera szmatką kurz)
Ja nic nie robię – i już!
(Zaplata ręce na piersiach)

Palmy i palemki – praca z obrazkiem.
Rodzic przedstawia różne rodzaje palm wielkanocnych. Następnie kieruje rozmową: Co znajduje się na obrazku? Do czego one służą? Po co je robimy? Jakie one mają kolory? Z jakich materiałów zostały wykonane? itp.

Palma wielkanocna palmy wielkanocne palemki 80 cm - 7224199980 ...
Zielona, wierzbowa, wiązana... | Miasto Gliwice
PALMY WIELKANOCNE

„Niedziela Palmowa” – krótkie opowiadanie dla dzieci:

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej - 14.04.2019 - Parafia św ...

Pan Jezus udał się do miasta, które nazywało się Jerozolima. Jechał na szarym osiołku. Osiołek z długimi uszami był już trochę zmęczony, ale nie narzekał. Przeczuwał, że dla jego Pana podróż do Jerozolimy jest bardzo ważna. Nadjeżdżającego Jezusa pierwsze zobaczyły dzieci, bo dzieci są bardzo uważne i zawsze wszystko wypatrzą. Gdy tylko dzieci spostrzegły Jezusa, zaczęły wołać: — Pan Jezus jedzie, Pan Jezus jedzie! Przywitajmy Go! A ponieważ Jezus był jeszcze daleko, dzieci zrywały palmowe gałązki i machały nimi wysoko nad głowami, żeby Jezus je zauważył. Wołały przy tym: — Święty, Święty, Święty Pan, Bóg zastępów! I rzeczywiście, Jezus już z daleka ujrzał zielone gałązki i zobaczył dzieci, które Go witały. I ucieszył się, bo bardzo kochał dzieci i chciał je spotkać. Gdy tylko Jezus wjechał do miasta, zaraz dzieci przybiegły do Niego. Obstąpiły Pana Jezusa i zaczęły o wszystko pytać, opowiadać Mu różne rzeczy, głaskać po uszach osiołka. A w dłoniach ciągle trzymały powitalne palmy. A Pan Jezus był szczęśliwy, że są przy Nim Jego mali przyjaciele.

Moja palemka – praca plastyczno-techniczna:
Rodzic gromadzi materiał potrzebny do wykonania prostej palmy wielkanocnej: patyk (może być gałązka bazi), bazie, kilka gałązek bukszpanu, krepina, tasiemka lub gotowe bibułkowe kwiaty, taśma klejąca lub „sreberko” do owinięcia i scalenia palmy. Rodzic tłumaczy sposób wykonania pracy i kolejne etapy. Pomaga dziecku w scaleniu kompozycji.