Dzień sportowy” – zestaw zabaw ruchowych:

Raz, dwa, trzy – baba jaga patrzy – Jedna osoba to Baba Jaga. Stoi tyłem do pozostałych i woła: „Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy”. W tym czasie pozostali szybko biegną w jej stronę. Na słowo „patrzy” Baba Jaga odwraca się. Kto nie zdołał się zatrzymać w bezruchu, wraca na start, kto dotknie Baby Jagi, ten zajmuje jej miejsce.

Skoki przez drabinkę – Wykonaj drabinkę, np. z gazety. Wystarczy pociąć ją na 5-centymetrowe paski, które ułożycie na ziemi na wzór drabinki. Zadanie dziecka polega na sprawnym przeskakiwaniu kolejnych szczebelków.

Spacerek – Puść dziecku muzykę i rzucaj różne polecenia, np: „Zbieramy grzyby!”, a wtedy dziecko udaje, że podnosi coś z podłogi; „Gonimy motyle!” – dziecko podbiega i łapie niewidoczne motylki; „Zrywamy szyszki!”, a dziecko musi podskakiwać i symulować obrywanie z gałęzi szyszek itd.

Slalom – Klasyczna zabawa polegająca na płynnym mijaniu zygzakiem rozstawionych kijków.

Pająk i muchy – Dziecko biega swobodnie, naśladując gestami dźwiękiem muchy. Na zawołanie „pająk!”, zastyga w bezruchu. Osoba pełniąca funkcję pająka wychodzi na spacer uważnie obserwując czy dziecko się nie porusza. Gdy pająk na chwilę wraca do sieci, mucha ma możliwość swobodnego fruwania, aż do następnego polowania.

Wakacyjne memo dla chętnych: wydrukuj, wytnij i graj do woli

Wakacje - obrazki, karty pracy, memory i kolorowanki - Pani Monia
Wakacje - obrazki, karty pracy, memory i kolorowanki - Pani Monia

Karty pracy dla chętnych:

90 Best Lato, wakacje images in 2020 | Lato, Wakacje, Zabawy z wodą

90 Best Lato, wakacje images in 2020 | Lato, Wakacje, Zabawy z wodą