„Letnie motyle” – zabawa ruchowa:
Dziecko przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej naśladuje ruchy motyla. Po zakończeniu muzyki dolatuje do obrazka przedstawiającego wiejskie podwórko.

link do muzyki

Puzzle 3 x 24 el. Praca na wsi » sklep GryPlanszowe.pl « puzzle ...

„Na wsi” – praca z obrazkiem:
Rodzic zadaje pytanie: Jak można spędzić wakacje na wsi? Czy dzieci mogą pomagać dorosłym w pracach polowych? Jak bezpiecznie można bawić się na wiejskim podwórku?

„Lato” – gimnastyka buzi i języka:
Rodzic czyta tekst, dziecko wykonuje odpowiednie ruchy.

Zbliża się lato. Za oknem słychać było śpiew ptaków (dziecko naśladuje głosy ptaków). Języczek wybrał się do lasu na poszukiwanie oznak lata. Jechał na koniu („kląskanie”, uderzając szerokim językiem o podniebienie). Na łące zobaczył bociany (wymawianie kle, kle). Zatrzymał się na leśnej polanie (wymawianie prr). Zsiadł z konia, rozejrzał się wokoło (oblizywanie warg ruchem okrężnym). Świeciło słońce, wiał delikatny wiatr (wykonanie krótkiego wdechu nosem, chwilę zatrzymać powietrze – bezdech – i długo wypuszczanie ustami). Było ciepło i przyjemnie (uśmiechanie się rozchylając wargi). Na skraju polany zakwitły letnie kwiaty. Pachniało latem (dziecko oddycha głęboko, wdychając powietrze nosem, wydychając ustami) języczek pochylił się i powąchał kwiaty (wdychanie powietrza nosem, wydychanie ustami) i kichnął (kichanie wymawiając apsik). W tym momencie zauważył przeciskającego się przez zarośla zaspanego jeża (ziewanie; przeciskanie języka między złączonymi zębami). Zrobiło się późno. Języczek zsiadł na konia i pogalopował do domu („kląskanie”, uderzając szerokim językiem o podniebienie).

Wakacyjne karty pracy do pobrania:

Język angielski: The beach – plaża

Fun free printable beach coloring page and summer worksheets to practice reasoning skills during summer. #preschool #kindergarten

pokoloruj te rzeczy, które można zabrać na plażę

The weather today is sunny! #preschool-weather-activity #preschool-weather-worksheet

Jaka jest dziś pogoda? Czy jest słonecznie?

Co byś założył? Pokoloruj te rzeczy