Na początek film o maszynach rolniczych potrzebnych na gospodarstwie:

link do filmu

„Jakie maszyny i urządzenia pomagają rolnikowi?” – rozmowa na temat pracy rolnika na podstawie obejrzanego filmu, zdjęć i doświadczeń.

–  Jakie znasz maszyny i urządzenia, które pomagają rolnikowi w jego ciężkiej pracy?

kombajn zbożowy

Kombajn zbożowy – jest maszyną, która ścina zboże, młóci je (czyli oddziela ziarno od kłosów). Na polu kombajn zostawia słomę, a ziarna zbóż zbiera i przesypuje do zbiornika przygotowanego przez rolnika.

silos

Silos – to zbiornik do przechowywania ziarna, jednak zanim ono tam trafi, musi być bardzo dokładnie wysuszone, bo inaczej szybko zapleśnieje.

traktor

Traktor – jest maszyną wielofunkcyjną. Po podłączeniu do niego innych urządzeń można go wykorzystywać przy różnych pracach.

„Co powiedziałam?”- ćwiczenie syntezy słuchowej

Rodzic wymawia słowa związane z pracą na wsi, np. nazwy maszyn rolniczych z podziałem na sylaby. Dziecko syntezuje sylaby i mówi całe słowa.

Mama: tra-ktor  dziecko: traktor, itp.

„Traktor”- ćwiczenia grafomotoryczne

Traktör - Çizgi Çalışması - Okul öncesi çocuklar için güzel bir ...

Dokończ rozpoczęte rytmy:

Free: Fun Time On The Farm-Spring time is coming and the Farm community will start becoming active. There will be crops to plant, animals to take care and later, in the fall, crops to harvest. Students can get a glimpse into life on the farm with this free worksheet packet called Fun Time On The Farm. This packet consists of 6 worksheets, free. All I ask in return is to please click on the star above to "Follow Me.

Zadanie z języka angielskiego: Przypomnienie kolorów

Albüm - Google+
pokoloruj balony na odpowiednie kolory: orange – pomarańczowy; blue – niebieski; yellow – żółty; red – czerwony; green – zielony; purple – fioletowy