„Dzień sportowy” – konieczny strój sportowy!
Poniżej zestaw zabaw ruchowych z rekwizytami, przy muzyce i inne:

Jak rusza się….?
Niech dziecko pokazuje (ty też – będzie zabawnie!), jak poruszają się różne zwierzęta: kot, słoń, niedźwiedź, sikorka, pies, bocian, wąż itp. Zabawa może mieć postać kalamburów: każde z was losuje kartkę z nazwą zwierzęcia i musi bez użycia słów pokazać, o jakie zwierzę chodzi.

Sznurek parzy, sznurek to ścieżka:
Połóż na podłodze sznurek. Wymyślaj różne sposoby poruszania się z jego wykorzystaniem:

• chodzenie po sznurku przodem, tyłem, bokiem,
  • przeskakiwanie przez sznurek przodem i tyłem,
  • przeskakiwanie nad sznurkiem bokiem obunóż lub z nogi na nogę.

Zabawy z piłkami:

• Trafianie piłką do dużego pojemnika. Rzucajcie prawą, lewą o obiema rękami. Można zliczać punkty.
  • Toczenie piłeczki pingpongowej oddechem. Dziecko poruszając się na czworaka dmucha w piłeczkę, popychając ją w wyznaczonym kierunku. Celem może być np. wprowadzenie i zatrzymanie (oddechem!) piłeczki na kartce papieru.
  • Rzucajcie z dzieckiem do siebie piłkę, jednocześnie podając na głos kolor. Piłkę trzeba złapać, chyba że rzucający wypowie wybrany wcześniej kolor, np. czarny. Wtedy nie wolno złapać piłki!
  • Podawanie sobie piłki nogami – minifutbol. Dla bezpieczeństwa sprzętów domowych lepiej będzie, jeśli piłka nie będzie traciła kontaktu z podłożem.

Idziemy w tany:
Przygotuj różny rodzaj muzyki – wolną, szybką, spokojną i bardzo dynamiczną, rockową, dance, klasyczną i jaką tylko zechcesz. Poproś dziecko, aby każdy fragment zilustrowało ruchem. Chwal taniec, ile masz sił!

Ciepło-zimno:
Jedna osoba ukrywa w pokoju wybrany wspólnie przedmiot. Szukający poruszają się po pokoju, a osoba, która ukryła przedmiot, kieruje szukającym – gdy zbliża się do przedmiotu mówi: „ciepło”. A gdy oddala, mówi „zimno”.

Sportowe karty pracy dla chętnych:

Najlepsze obrazy na tablicy do druku dla dzieci (52) | Druk, Dla ...

Język angielski – Shapes (kształty)

Preschool Shapes Worksheets - Tracing Squares #preschoolworksheets #2dshapes #shapesworksheets #planningplaytime

Square – kwadrat

dokończ rysowanie kwadratów i pokoloruj je