Środa 22.04.2020r.

„Tup w lesie” – gimnastyka buzi i języka. Rodzic czyta tekst i pokazuje dziecku, co ma zrobić:

Pewnego dnia Tup wybrał się na spacer do lasu. Idąc patrzył w górę i podziwiał błękitne niebo (przesuwanie językiem od wałka dziąsłowego do podniebienia miękkiego), potem łąki i pola (przesuwanie czubka języka po wewnętrznych stronach policzków). Gdy doszedł do lasu, zaczął liczyć drzewa (liczenie językiem górnych i dolnych zębów). Na polanie zobaczył małego jelonka, który skubał trawę (kląskanie). Zobaczył też wiewiórkę, która wchodziła na drzewo (wyciąganie języka w kierunku nosa). Gdy zmęczył się chodzeniem, położył się na trawie pod drzewem (wysuwanie języka do brody). Zaczęło się ściemniać, więc postanowił wrócić do domu. Szedł i rozglądał się raz w jedną, raz w drugą stronę (wysuwanie języka raz w lewo raz w prawo). Gdy przechodził obok strumyka, zobaczył małego lisa, który pił wodę (szerokim językiem robienie łopatki). Języczek był bardzo zadowolony ze spaceru (dzieci robią szeroki uśmiech).

„Odgłosy lasu” – zabawa słuchowa:

Dziecko leży na plecach na dywanie/łóżku. Rodzic odtwarza odgłosy lasu. Dziecko w skupieniu wsłuchuje się w odgłosy. Po wysłuchaniu opowiada, co słyszało i próbuje nazywać słyszane głosy.

Rozmowa – Jak należy zachować w lesie?

• nie można hałasować
  • nie wolno rozpalać ogniska
  • nie wolno płoszyć zwierząt, ptaków
  • nie wolno niszczyć mrowisk
  • nie można łamać gałęzi drzew, krzewów
  • nie wolno śmiecić ( butelki ze szkła mogą być przyczyną pożaru)

Praca plastyczna – wiosenne drzewo

Szablony do druku - Dzieciaki w domu

Przykład w jaki sposób można wykonać pracę:

Drzewo kwitnącej wiśni malowane farbami i folią bąbelko… na Stylowi.pl

Zadania z okazji „Dnia Ziemi” dla chętnych!!!

Zadanie z języka angielskiego: przypomnienie piosenki „One little finger…”

Dziecko próbuje się przedstawić.
Mam na imię… Jestem chłopcem/dziewczynką

My name is ... I'm a ... - English ESL Worksheets